Svět jaký známe se pomalu dostává na pozici futuristického místa, o kterém jsme snili jako malé děti. Roboti se pomalu stávají čím dál větší součástí naší budoucnosti a s nimi i legendární umělá inteligence, okolo které bylo bezmála natočeno spoustu filmů, hned několik seriálů a napsáno snad tisíc knih. O nebezpečích a bonusech pro společnost se můžeme jedině přít, každý to bude vnímat jinak. Například majitel továrny na auta si bude pochvalovat preciznost a skoro minimální náklady, zatímco chovatel dobytka si toho asi moc neužije.
umělá inteligence.jpg 

Kde se dá využít?

Ať už je to zákaznická linka, výrobní linka nebo i administrativa, všude tam může mít AI svoje jedinečné místo jako šetřič času a nákladů. Neobejdete se bez nějakého toho správce nebo alespoň jednoho člověka, který bude dávat pozor na všechny bugy a technické problémy, ale nejnovější testy ukazují, že například co se týče argumentace u soudních případů budou advokáti potřební spíše pro dramatický přednes než pro samotné vymýšlení a pátrání po právních skutečnostech – vše zvládne udělat AI do pár hodin a s připojením na internet ještě rychleji.
 

Lákadlo?

Samozřejmě snížené náklady na cokoliv, čeho se AI dotkne. Ať už je to samotná výroba či administrativa, taková uměla inteligence nepotřebuje spát, jíst, přestávku na kouření. Může „makat“ 24 hodin v kuse a jednou za měsíc se udělá revize systému. Kdo by takového zaměstnance nechtěl, že ano.
umělá inteligence.jpg 

Dopady na společnost

Pokud by skutečně nastala doba, kdy by se AI chopila těch nejzákladnějších lidských činností v práci a těm by pak zbyla pouze ta práce okrajová, nejen že by se změnila sama společnost, ale proměnily by se také i celkově její hodnoty. Není vůbec od věci tvrdit, že bychom snad byli i blíže další sociální revoluci, protože změna, kterou by přinesla éra robotiky, by byla tak dalekosáhlá. Hlavně, samotná AI je schopná „přemýšlet“ od toho je to také nazváno umělá inteligence. Stačí dát koncept a vyjede hned 5 řešení. Kdo ví, na co příjdeme, pokud zapojíme naše robotické mozky.