Madeira je portugalské souostroví, které je sopečného původu. Souostroví se člení na 4 části, z čehož jsou osídlené dvě a to právě Madeira, která je sovu rozlohou největší, a Porto Santo. Madeiru nalezneme již v chladném Atlantickém oceánu. Žije zde přibližně čtvrt miliónu obyvatel a hlavní město je Funchal. Madeira je velice oblíbená turistická destinace, která je hojně navštěvována ve všech ročních obdobích.  Je také velmi proslavená zejména novoročními ohňostroji, vínem, flórou nebo dojímavými scenériemi. Nachází se tam také sopka, která nese název Pico Ruivo a je vysoká 1892 metrů nad mořem. 
madeira porto moniz.jpg

Při návštěvě tohoto exotického ostrova určitě nezapomeňte ochutnat jejich kávové a krémové koláče, které jsou opravdu vynikající. Je zde také mnoho velkolepých budov, exotických zahrad, které stojí za podívanou. Rušné nákupní ulice navozují velice příjemnou atmosféru, která sem prostě patří a dělá to zde přitažlivé.

Jak správně zvolit ubytování a jak se pohybují tamní ceny? Ceny jsou zde vyšší, než jsme zvyklý oproti jiným zemím. Hotel, který ale stojí za zmínku je určitě Quinta do Monte, tento hotel je pětihvězdičkový a rozhodně jím neprohloupíte. Nabízí vám unikátní panoramatické zahrady a nachází se v kopcích nad hlavním městem Funchalem. Cena se zde pohybuje kolem 2 700 Kč za noc pro dvě osoby. Svou skvělou polohou vám nabízí překrásné výhledy, pokud se tak rozhodnete pro ubytování právě zde, určitě si nezapomeňte říci o pokoj, který je s výhledem na oceán.
madeira východní pobřeží.jpg

Dalším skvělou volbou je Quinta das Vistas Palace Gardens, což je luxusní hotel v bývalém zámku. Je zde velmi příjemná restaurace s terasou a skvělým výhledem na oceán. Zde se cena pohybuje přibližně kolem 4 000 Kč za noc pro dvě osoby. Madeira obecně patří mezi dražší destinace, ale pokud jste se tam ještě nepodívali, určitě neváhejte. Je to krásné místo, které si zamilujete.