Čalouněný nábytek je charakteristický kombinací dřeva a textilu, díky kterému vznikají různorodé designové prvky plné barev i vzorů. Díky tomu můžete nábytek snadno přizpůsobit představám, možnostem i vzhledu a stylu interiéru.
Jde především o čalounické látky neboli potahy, které tvoří kvalitativní i estetický prvek tohoto typu nábytku.
non-tkané tkaniny.jpg

Výhodou potahů je, že je můžete kdykoliv změnit či renovovat a změnit tak styl, barvy i vzory. Textilie na nábytku dostávají přes svou životnost zabrat a často jsou znečištěné nebo poškozené. Díky možnosti výměny získáte nábytek opět jako nový.
A že je opravdu z čeho vybírat, protože můžete volit nejen pestrý design, ale také materiály. Právě materiály určují životnost nábytku, protože jsou druhy látek, které něco vydrží a jsou odolné a také druhy, které vyžadují šetrnější zacházení a dbaní na pokyny výrobce.
Čalounické látky můžete vybírat ze sortimentu jako například:
·         jemné a velmi jemné tkaniny
·         kvalitní žinylkové
·         tkaniny pro náročné podmínky
·         tkaniny s vysokou odolností vůči oděru
·         tkaniny s ochranou Cleanaboo
·         tkaniny se strukturovaným povrchem
·         jednobarevné
·         s potiskem
·         robustní a tkané látky
·         Gobelin
·         tkaniny typu žakár
·         tkaniny typu plyš
·         tkaniny s nešpinivou úpravou EASY CLEAN
·         matracoviny
·         luxusní
·         koženky a mnoho dalších typů
zelená látka.jpg
Tyto tkaniny můžete následně použít na potažení sedacích souprav, křesel, židlí, postelí a vybírat z množství nejen materiálů, ale také vzorů a barev, které můžete také kombinovat.
Snadno tak přizpůsobíte materiály i design vašim představám a novému i stávajícímu interiéru. Získáte řešení pro jednoduchý, luxusní i extravagantní styl a splníte si představy o dokonalém nábytku.
Dokonce zkombinujete barvy i vzory s dalšími textiliemi a doplňky ve vašem bytě či domě jako jsou například závěsy, rolety, obrazy, koberce a podobně.